Helyi hírek 2022. július 9. 10:00

A Geometro és a Kiskun Szenior Örömtánc csoport is a Béke-Tér-Zene vendége volt

Képgaléria
A Geometro és a Kiskun Szenior Örömtánc csoport is a Béke-Tér-Zene vendége volt
Két produkció várta az érdeklődőket július 8-án, pénteken a Béke-Tér-Zene programon, a Béke-téren. A szegedi Geometro zenekar harmadik alkalommal kápráztatta el a közönséget és teremtett kiváló hangulatot hibátlan muzsikájukkal. A városi jazz-rockot játszó együttes megmutatta, hogy minden korosztályt megmozgathat a műfaj. A zenekar tagjai: Héjja János – gitár, Szabados-Tóth Bálint – szaxofon, Turcsányi Áron – basszusgitár, Szegény István – dobok.

A Geometro után érkezett a Kiskun Szenior Örömtánc csoport, ahol a jókedvű táncosok hamar megtöltötték a teret. Kocsisné Móczár Julianna, a csoportok trénere, oktatója elmondta, hogy nagy szeretettel és izgalommal készültek a fellépésre, az általa oktatott 4 csoportból vegyesen érkeztek tagok az eseményre. Láthattunk páros és körtáncot, táncoltak a békéért, megmutatták, hogy milyen az igazi magyar dallamokra mozogni és még a közönséget is sikerült bevonni a produkcióba, ahol bebizonyosodott, hogy nem is annyira egyszerű koreográfiát sajátítanak el a szenior korú klubtagok.

A nagy sikernek örvendő Béke-Tér-Zene jövő héten folytatódik: július 15-én egy kicsit rendhagyó
időpontban, 20 órakor lép a szökőkút elé a Láma Dalai zenekar.
           
Z. A. 

Fotó: Fantoly Márton
             

Kövessen minket a Facebookon is!