Sport 2022. július 9. 15:00

Elhunyt Törőcsik András

Elhunyt Törőcsik András
Több forrásból származó, megbízható információk szerint hatvanhét éves korában elhunyt Törőcsik András, az Újpesti Dózsa korábbi 45-szörös válogatott labdarúgója. A Nemzeti Sport kérdésére a család is megerősítette a hírt, miszerint a futballista szombaton a Honvédkórházban hunyt el, tüdőgyulladás következtében.

Borítókép: MTI archív
Fotó: Koszticsák Szilárd


Törőcsik András 1955. május 1-jén született Budapesten. A magyar válogatottban 1976 és 1984 között 45 mérkőzésen lépett pályára, 12 gólt ért el. Részt vett az 1978-as és az 1982-es világbajnokságon is – írta a Nemzeti Sport.

– Zuglóban, a Kassai-téri templom előtti térségen azt hiszem, mi voltunk a legszorgalmasabb focisták, legszívesebben éjjel is játszottunk volna. 1965-ben a BVSC toborzót hirdetett, ott volt a pálya, ahol most a kis földalatti végállomása van. Farkas József vett először kezelésbe, aztán jöttek az újabb mesterek, mindegyiktől nagyon sokat kaptam, így Fábiántól, Jägertől, Mezeytől. Egyszer csak bekerültem az ifjúsági válogatottba, akkor kezdtem remélni, hogy továbbléphetek talán az NB I-ig. Mit mondjak? Imádom a labdarúgást, ebből a nagy szerelemből született az NB I meg a válogatottság – mondta az argentínai világbajnokság előtt a Labdarúgás a kerettagok pályakezdését firtató kérdésre.


Fotó: Farkas József

– Törőcsik András tehetségesebb volt, mint Diego Maradona... – mondta róla Mezey György, a magyar válogatott korábbi szövetségi kapitánya.

A BVSC-nevelés Törőcsik az Újpesti Dózsában 236 mérkőzésen 69 gólt szerzett 1974 és 1985 között, ezt követően egy idényt a francia Montpellier-nél töltött. Ezt követően a Volán SC és az MTK-VM játékosa volt.

Három bajnoki címet nyert a lila-fehérekkel (1974–1975, 1977–1978, 1978–1979), valamint három Magyar Kupát (1975, 1982, 1983). 
                

Kövessen minket a Facebookon is!