Helyi hírek 2014. november 11. 13:30

A szociális munka napja

A szociális munka napja
Ünnepséget rendez a szociális munka napja alkalmából Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata.

Az esemény keretében, november 12-én, szerdán 15.30-kor a művelődési központ színháztermében adják át a bizottsági dícséreteket és jutalmakat, majd ünnepi műsorra kerül sor.

A közösség, a társadalom megbecsülésének jeleként ünneplik világszerte november 12-én a Szociális Munka Napját. Hazánkban - ahol az emberek közel egyharmada küszködik olyan problémával, ami szociális kezelést, gondozást igényel -, is tizenhárom éve köszöntik a szakterület dolgozóit.

A Szociális Munka Napja az International Federation of Social Workers (Szociális Munkások Nemzetközi Szövetsége) nevéhez kötődik. A szervezet jelenleg 77 országban rendelkezik tagszervezetekkel, köztük van a Szociális Munkások Magyarországi Egyesülete is.


Az IFSW 1997-ben jelölte meg november 12-ét a szociális munka napjaként, amely minden évben jó alkalommal szolgál arra, hogy a szakterület felhívja a közvélemény figyelmét azokra, akik az elesettekért dolgoznak.
 

Kövessen minket a Facebookon is!