Program 2022. augusztus 2. 08:00

Augusztusban ismét lesz múzeumi tábor

Augusztusban ismét lesz múzeumi tábor
„Híres félegyháziak, félegyházi hírességek” címmel tábort szervez a Kiskun Múzeum. Az augusztus 8. és 12. között tartandó táborba 8-14 év közötti gyerekek jelentkezését várják, akik szeretnének megismerkedni többek között Holló László életével és munkásságával, vagy éppen a diópáccal való festéssel. További izgalmas részletet árult el Samu Csilla múzeumpedagógus, a táborról.– Szerettünk volna idén is olyan szünidei elfoglaltságot nyújtani a gyerekeknek, ahol az egész általános iskolás korosztály jól érzi magát azzal együtt, hogy játékosan felfedezik múltunk nagyjainak életét. A programok összeállításánál odafigyeltünk arra is, hogy olyan kézműves technikákat próbáljunk ki közösen, amilyenekkel az iskolában nem biztos, hogy találkoznak.A következő színes programokkal készülünk:

1. nap: Holló László élete és munkássága – játékkal egybekötött délelőtt
délután: Holló után szabadon: diópáccal való festés Rátkai Zsuzsával

2. nap: Petőfi, a hazafi – játékos délelőtt a Petőfi Sándor Emlékházban és a Petőfi-téren
délután: tábori képeslapkészítés, kokárdafűzés3. nap: A mi Móránk – játékos délelőtt a Móra Ferenc Emlékházban
délután: kenyérsütés, bőrdíszművesség

4. nap: Városi séta és kerékpártúra

5. nap: Az egyik legfényesebb félegyházi csillag, dr. Magyari Béla! – játékos délelőtt
délután: papírsárkány-készítés és -röptetésBővebb információ kérhető Samu Csilla múzeumpedagógustól a 06 76/461-468-as telefonszámon vagy a
[email protected] e-mail címen.

V. B.
             

Kövessen minket a Facebookon is!