Helyi hírek 2022. július 15. 16:00

A repülés jövője

A repülés jövője
A repülés jövője – világhírű magyar kutatás-fejlesztési innovációk címmel Földvári Norbert, a jakabszállási Genevation Aircraft Kft. mérnöki részlegének vezetője tartott előadást július 8-án Lakiteleken, a Hungarikum Ligetben.Az Európa Szabadegyetem előadásán Földvári Norbert ismertette cégük történetét és tevékenységét. Kiemelte: a Genevation egy 100%-ban magyar tulajdonban lévő vállalkozás, amely az első hibrid-fém rácsszerkezetű műrepülővel, a GenPro-val került be a köztudatba még 2018-ban, amely repülőgéppel egy lengyel pilóta 2022-ben műrepülő világbajnokságot nyert. Kitért arra is, hogy a cég számos más ambiciózus terv megvalósításában is részt vállalt, kiemelt figyelmet szentelve a legkorszerűbb alapanyagok és mérnöki tudás minél szélesebb körű alkalmazásának.A Genevation repülőgépiparban szerzett tapasztalata az elmúlt években más iparágakban is igen hasznosnak bizonyult, aminek köszönhetően több nagynevű magyar és külföldi vállalattal folytatnak együttműködést – mondta Földvári Norbert. A legmodernebb szálerősítéses kompozittechnológiák mellett hegesztett titán alkatrészekkel és integrált kompozit-fém megoldásokkal segíti partnereit a cég, hogy könnyebb, erősebb és tartósabb termékeket gyárthassanak. Termékportfóliója a gépjárműalkatrészektől a repülőipari megoldásokig széles kört fed le. Hozzátette: 2021-től a társaság az Európai Űrügynökség megbízása alapján speciális kompozitanyagok kutatási feladataiban is részt vállalt.A Genevation nagyon is komolyan veszi Széchenyi egykori híres mondását, miszerint „Egy nemzet ereje a kiművelt emberfők sokaságában rejlik.” A vállalat éppen ezért magas számban foglalkoztat PhD. és MSc. fokozattal végzett mérnököket és más kiváló szakembereket, hiszen a vállalat vezetői úgy gondolják, hogy mindez kitartással és szorgalommal párosítva a siker titka és egyben jövőnk záloga – emlékeztetett a mérnöki részlegvezető.

               

Kövessen minket a Facebookon is!