Helyi hírek 2022. július 19. 10:00

Hasznos tanácsok a vad által belterületen okozott károk megelőzéséhez

Hasznos tanácsok a vad által belterületen okozott károk megelőzéséhez
Lakossági tájékoztatót adott ki az Agrárminisztérium Vadgazdálkodási Főosztálya, amelyben számos hasznos tanács olvasható. Napjainkban ugyanis számos esetben okoz problémát, amikor vadállatok jelennek meg egy-egy település belterületén.

Egyrészt köszönhető mindez annak, hogy a vadászható vadfajok természetes élőhelye csökken, folyamatos és sokszor visszafordíthatatlan átalakuláson megy keresztül (urbanizáció). Másrészt pedig bizonyos fajok, mint pl. a vaddisznó vagy a vörös róka rendkívül jó alkalmazkodóképességgel rendelkeznek, ezért egyre többször lakott területeken vagy azok közelében jelennek meg, ami miatt úgy tűnhet a lakosság számára, hogy a vadállomány létszáma jelentősen megnövekedett.

Lakossági tájékoztató
             

Kövessen minket a Facebookon is!