Helyi hírek 2022. július 25. 14:00

Kádár Kitti lett a félmaratoni táv női győztese

Képgaléria
Kádár Kitti lett a félmaratoni táv női győztese
Remek hangulatban telt a XXIX. Kiskun utcai futóverseny „PETŐFI EMLÉKFUTAM”. Kiskunfélegyháza Város Önkormányzatának és a Jogging Plus Sportegyesület közös rendezvényén július 23-án, szombaton a melegrekordok megdőltek, de elszánt versenyzőkből így sem volt hiány. A nagyfutamok rajtja kicsivel fél 11 után történt meg, ahol egyszerre indult az 5, a 10 és a 21 kilométeres táv.

A szervezők a rekkenő hőség miatt több óvintézkedést is tettek. Egy 5 kilométeres körben 4 frissítő pont várta a versenyzőket, ahol az ivóvíz mellett szőlőcukor és banán segítette az energiapótlást. A résztvevők ki is használtak minden vizes lehetőséget. A párakapuk mellett a Béke-téri nagy szökőkútban ezen a napon nem csak gyerekek mártóztak meg.

A városlakók is nyitottak voltak a futóünnepre. Sok helyen várták a mezőnyt és szurkoltak, valamint a vendéglátó egységek teraszairól is egy-egy jó szót, biztatást kaptak a versenyzők az ott tartózkodóktól. A zenei élménypontok pedig minden alkalommal adtak egy kis pluszt a futók számára.

A nagyfutamok mezőnyét tekintve a legfiatalabb, 2011-es születésű versenyzőtől a hetven éve feletti kategória is több nevezőt számlált. A futóberkekben jól ismert és nagy tiszteletnek örvendő, 1941-es születésű, kiskunhalasi Tabajdi József is városunkban versenyzett, ő az 5 kilométeres távon indult.

A nemenkénti eredmények:

5 km férfi:
1. Márkus Viktor (Szeged)
2. Kozák István (Kengyel)
3. Kocsis Krisztián (Marfű)

5 km női:
1. Varga Médea (Kiskunhalas)
2. Szórád Hanna (Kiskunfélegyháza)
3. Táborosi Hajnalka (Kunszentmárton)

10 km férfi:
1. Farkas Gábor (Abádszalók)
2. Bense Marcell (Kiskunfélegyháza)
3. Kisbalázs Tamás (Jászberény)

10 km női:
1. Ötvös Klára Zsuzsanna (Csongrád)
2. Kengyel Orsolya (Szabadszállás)
3. Dányi Zsuzsanna (Csongrád)

21 km férfi:
1. Gyóni Gábor (Hódmezővásárhely)
2. Molnár István (Kiskunfélegyháza)
3. dr. Fekete Gábor (Eger)

21 km női:
1. Kádár Kitti (Kiskunfélegyháza)
2. Szolga Valentina (Mórahalom)
3. Olasz Anita (Helvécia)


Z. A. 

Fotó: Fantoly Márton
                           

Kövessen minket a Facebookon is!