Helyi hírek 2022. július 26. 14:00

Megvan a legifjabb közutas házőrző neve: Emká

Megvan a legifjabb közutas házőrző neve: Emká
Nemrég a Magyar Közút jászberényi mérnökségén dolgozók mentettek meg egy út menti árokból egy alig 930 grammos, 4 hetes kiskutyát. Az ebet a mérnökség befogadta és így most ő a legifjabb házőrző az országban.Néhány napja a Facebook-oldalukon kértek segítséget, hogy a kollégák által megadott három név közül válasszák ki a szavazók, hogy melyik nevet viselje majd a kutyus. Csütörtök óta mintegy 2600 reakciógombos szavazat érkezett, amelyek közül elsöprő többséggel az Emká nyert. A nagyon egyedi név mögött a Magyar Közút rövidített nevének, az az MK-nak a kiírt változata van. Így lett a „kis fekete párducból” Emká.A cég ezúton köszöni a reakciógombos szavazatokat, kommenteket. Később Emká életének fontosabb pillanatait is megosztják majd.


Az Emká mentéséről és örökbefogadásáról készült korábbi videó itt érhető el
               

Kövessen minket a Facebookon is!