Helyi hírek 2022. augusztus 8. 16:00

Kerüljünk minden tűzgyújtással járó tevékenységet!

Kerüljünk minden tűzgyújtással járó tevékenységet!
Június 22-étől visszavonásig tűzgyújtási tilalom van érvényben Bács-Kiskun megyében. Ez azt jelenti, hogy tilos tüzet gyújtani erdőkben, fásításokban, facsoportokban, útszéli fasorokban és ezek kétszáz méteres körzetében, még a kijelölt tűzrakóhelyeken is.

A parlag- és gazégetés szintén nem engedélyezett a fokozottan tűzveszélyes időszakban. Habár a kerti sütögetés ilyenkor sem tiltott, csak fokozott odafigyeléssel tanácsos ilyen tevékenységet végezni és ne hagyják felügyelet nélkül a tüzet! A nagy hőségben a növényzet szárazabb, könnyen meggyulladhat, és pillanatok alatt továbbterjedhetnek a lángok.

Idén megyénk területén már mintegy 700 esetben volt szükség tűzoltói beavatkozásra szabadtéri tűzesetnél. Az elmúlt időszakban annak ellenére magas a szabadtéri tüzek száma, hogy tűzgyújtási tilalom van érvényben.

Vegyük komolyan a tilalmat és kerüljünk minden olyan tevékenységet, amely tűzgyújtással jár – hívja fel a figyelmet a Bács-Kiskun Megyei Tűzmegelőzési Bizottság.
                        

Kövessen minket a Facebookon is!