Helyi hírek 2022. augusztus 7. 10:00

A Szent István Templom hírei

A Szent István Templom hírei
Évközi 19. vasárnap – 2022. augusztus 31.

1. Vasárnap délután 5 órakor szentségkitétellel szentségimádás kezdődik.

2. A következő napokban, hetekben nagyon sok szabad szentmise van, akik szeretnének szentmisét mondatni, menjenek be a plébániára!

3. Az egyházközség képviselő-testületének gyűlése lesz augusztus 8-án, hétfőn este a szentmise után a Szent István Közösségi Házban. A testület tagjai e-mai-ben megkapták a meghívót.

4. Elhunyt Tóth Péter Domonkos atya, aki a templomban 1971-és 1974 között volt káplán. Temetése augusztus 9-én, kedden lesz Veszprémben. Augusztus 12-én, pénteken este 6 órakor szentmisével emlékeznek rá.

5. A Szent István Templom búcsúja augusztus 20-án, Szent István király ünnepén lesz. A búcsúi szentmise főcelebránsa és szónoka dr. Bábel Balázs kalocsa-kecskeméti érsek atya lesz. Délelőtt 10 órakor városunk polgármestere, Csányi József mond ünnepi beszédet. Ezután megkoszorúzzák a Szent István-szobrot. Az érseki szentmise ½ 11-kor kezdődik, amely után megáldják az újkenyeret.
                             

Kövessen minket a Facebookon is!