Hangjáték született Juhász István tollából
Elmondása szerint hatvanon túl érezte azt, hogy azt a sok gondolatot, ami benne munkálkodik, papírra kell vetnie, ennek nyomán születtek meg első kötetei. A Szolgáltam én Mars uramnál című 2009-es kötete után sorra jelentek meg a következők: Még közelebb Petőfihez (2010) és A szerelmes Petőfi (2011) című könyvek, majd egy hosszabb lélegzetvételű szünet után 2018-ban A szerelem a síron túl is és 2022-ben az Írások Petőfi Sándorról. A kötetek mellett színdarabok írásával is foglalkozik és idén egy egészen más műfaj ragadta magával. Hangjáték született a tanár úr tollából, amely – elmondása szerint – három nap és három éjjel termése.
– Összegyülemlett bennem, ahogyan a 6 szereplő is. Szinte villámcsapás volt az egész. Úgy gondoltam, beszéltetem őket, mondják el ott fent, hogy hogyan élték meg a földi létben életük fontos napjait. Humor, tragikum és derű: ez mind megtalálható a hangjátékban. A szívem csücske ez most, amit nagyon szeretnék meghallgatni az éter hullámain – mondta Juhász tanár úr.
A beszélgetések dátuma 1860. április 9-e után.
Szereplői: gr. Széchenyi István,
gr. Batthyány Lajos,
gr. Leiningen-Westerburg Károly,
Vörösmarty Mihály,
Petőfi Sándor,
Vasvári Pál.
Juhász István hozzátette: jelenleg kézirat formában létezik a hangjáték, amit hamarosan nyomtatásban is szeretne látni. A vágya az, hogy októberben, rádióban hallgatható formában rendelkezésre álljon a mű. A Petőfi-emlékév kapcsán elmondta, hogy bár ő hagyományos előadásokra készül, nagyon üdvözli a fiatalok által, a digitális világ eszközeivel megjelenített értékeket, emlékeket és a művek ilyen módon való megmutatását és bemutatását is.
Z. A.