Helyi hírek 2022. augusztus 11. 17:00

Drónnal figyelték a szabálysértőket

Drónnal figyelték a szabálysértőket
A Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányság Közlekedésrendészeti Alosztálya akciót szervezett augusztus 10-én. A városban eddig még nem használt eszközzel, drónnal figyelték a szabálysértőket.Fekete-Setény Tamara rendőr zászlós, a Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányság balesetmegelőzési előadója elmondta, hogy a közelmúltban megszaporodott balesetek miatt különös tekintettel figyelték az elsőbbségadás kötelező valamint a stop tábla, illetve a záróvonalon átlépés szabályainak betartását.A drónt a készenléti rendőrség munkatársai kezelték, az eszköz kameráján keresztül szűrték ki a szabálysértőket, amit jeleztek a megállító, terepen tartózkodó kollégáiknak. A drón összesen 1 órát töltött a levegőben.A tettenért szabálysértőket helyszíni bírsággal és közigazgatási bírsággal szankcionálták a rendőrök. Fekete-Setény Tamara hozzátette: a közeljövőben lakott területen belül és kívül is várható ilyen jellegű ellenőrzés városunkban.

Z. A.

             

Kövessen minket a Facebookon is!