Sport 2022. augusztus 12. 17:30

Női futsal: nem indul az Astra a felnőtt bajnokságban

Női futsal: nem indul az Astra a felnőtt bajnokságban
Kialakulni látszott a női élvonal mezőnye, és úgy tűnt, végre ismét teljes lesz a mezőny és nyolc csapattal tud elrajtolni a bajnokság.

Borítókép: Dombó János vezetőedző

A Miskolci Vénusz, mint az NB II keleti bajnoka, vállalta az osztályváltást, de a nyugati bajnok Kelen SC végül nem élt az élvonalbeli indulási jogával, miután nagypályán is sikerült a feljutás. Helyettük az Újpest vállalta az indulást, így a tavalyi hat együttessel kiegészülve teljes lett a mezőny. Vagyis lett volna, mert időközben szomorú hír érkezett. A sokszoros bajnok és kupagyőztes Astra a héten jelezte a szövetség felé, hogy a nevezés ellenére mégsem indulnak a felnőtt bajnokságban, az utánpótlás futsalbajnokságokban azonban részt vesznek.

Nagy érvágás a női futsalnak, hiszen az egyik legrégebbi, legeredményesebb klubról van szó, akik sok-sok éve meghatározó alakulat volt a hölgyeknél. A játékosok nagy része már talált is klubot magának írta cikkében a Futsal Hungary.
               

Kövessen minket a Facebookon is!