Sport 2022. szeptember 13. 16:00

Klubavató versenyt rendezett az FDSE

Klubavató versenyt rendezett az FDSE
Szeptember 10-én, szombaton rendezte meg új klubhelyiségben első versenyét a Félegyházi Darts Sport Egyesület. Környékbeli amatőr játékosokat csábítottak egy kis játékra, amelyre 27-en neveztek, köztük 6 FDSE játékos. A félegyháziakon kívül Cibakházáról négyen, Csongrádról hárman, Kiskunmajsáról öten, Tiszaalpárról ketten, míg Kunszállásról, Makóról, Mezőhegyesről. Nagykőrösről és Petőfiszállásról pedig egy-egy játékos érkezett a találkozóra. Kulcsár Amira Maja személyében utánpótláskorú hölgyjátékos is nevezett.

A játék csoportkörökkel kezdődött, ahol 4 és 3 fős csoportokban küzdöttek a helyezésekért a játékosok. A csoportkör után mindenki továbbjutott a 32-es főtáblára, ahol egyenes kieséssel folytatódott tovább a verseny. Az FDSE játékosok jól vették az első kört, mindenki bejutott a legjobb 16-ba. A második körben már részben egymás nyilaitól, részben jól játszó vidékiektől estek ki hárman, a legjobb 8 közé így csak Dobos István, Iványi Zsolt és Tóth Tibor jutott az FDSE-ből.Iványi Zsoltot a későbbi győztes, Lőrinc László állította meg, Tóth Tibort pedig a későbbi döntős Gurdics Ádám, így nekik nem sikerült az elődöntőbe jutás. Tiborék meccse akár döntő is lehetett volna, hiszen mindketten nagyon magas színvonalon játszottak, ahol végül Ádám győzött 5-4-re. Tibor ezen a mérkőzésen dobta a nap legmagasabb kiszállóját is, a 106-ot sikerült neki három nyíllal kidobnia. Szintén ő dobta a legtöbb 180-at a versenyen, kettőt sikerült összehoznia.FDSE játékosként, Dobos István egyedül jutott be a legjobb négy közé, ahol Gurdics Ádám vetett véget döntős álmainak. Ettől függetlenül nem lehetett elégedetlen, hiszen rövid dartsos pályafutásának első érmét szerezte meg egy bronzérem formájában.A döntőt végül Gurdics Ádám (Kiskunmajsa) és Lőrinc László (Nagykőrös) játszotta, mindketten megérdemelten jutottak el idáig. A mérkőzés elején fej-fej mellett haladtak, ahonnan 3-3 után Ádámnak sikerült 5-3-ra elhúzni, de Laci nem adta fel és kiváló kiszállózással megfordította a mérkőzést, amit 7-5-re nyert meg.

Eredmények:
I. helyezett: Lőrinc László (Nagykőrös)
II. helyezett: Gurdics Ádám (Kiskunmajsa)
III. helyezettek: Dobos István (FDSE) és Nádudvari József (Cibakháza)

Legtöbb 180: Tóth Tibor (FDSE)
Legmagasabb kiszálló: Tóth Tibor (FDSE) – 106

Külön díjazták a legjobb női játékost, Kulcsár Amira Maját, jutalma egy oklevél és egy üveg kölyökpezsgő volt.

Az FDSE szeptember 24-én ismét amatőr versenyt rendez, ahová mindenkit szeretettel várnak.

                           

Kövessen minket a Facebookon is!