Helyi hírek 2022. szeptember 14. 16:00

Zöld könyvtári esték: Kicsivel zöldebben Ökoanyuval

Képgaléria
Zöld könyvtári esték: Kicsivel zöldebben Ökoanyuval
Kicsivel zöldebben címmel tartott előadást Nagy Réka Ökoanyu szeptember 13-án, a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtárban. A környezetvédelem, a fenntartható háztartásvezetés mellett elkötelezett blogger, író olyan hasznos tanácsokkal látta el a résztvevőket, amiket apránként bevezetve a saját életünkbe nemhogy lemondásként, hanem megtapasztalt újdonságként érezhetünk.

Egyebek mellett szó esett a tömény illatanyagokat tartalmazó, sok esetben irritációt okozó mosószerekről, öblítőkről. Sokunk gondolataiban úgy jelennek meg az alternatívák, mint ecetszagú ruhák, mosószappannal éjszakába nyúlóan dörzsölt foltok. Mint kiderült, ezekről szó sincs, hiszen napjainkban a rohanó életvitelünkhöz nagymértékben alkalmazkodnak a kis házi manufaktúrák, vagy éppen a nagyobb mennyiségben gyártó cégek termékei. Réka elmondta, hogy akár mi magunk is készíthetünk mosószert egy kevés időráfordítással. Például, ha a mosószappant a marhaepe szappannal – el is hagyható – együtt lereszeljük, vagy aprítjuk, egy nagy lábasba belerakjuk egy kis vízzel hígítjuk és elkezdjük főzni. Ha elegyedtek az alapanyagok, botmixerrel peresíthetjük és láss csodát, kész a fillérekből kifőzött csodaszer. Ha fehérítésre is használnánk, hozzáadott nátrium-perkarbonát lesz a barátunk. Az öblítő alternatívájaként a mosóparfümöt ajánlotta, ami egy kiadós koncentrátum, így jó sokáig elég lesz.  Ebből nem kell annyi, mint a klasszikus öblítőkből, tehát gazdaságosabb is.

Aki további ökotippeket szeretne kipróbálni, keresse a könyvtárban Réka könyveit.

V. B.
               

Kövessen minket a Facebookon is!