Program 2022. szeptember 15. 17:30

Idén is lesz szüreti felvonulás Félegyházán

Idén is lesz szüreti felvonulás Félegyházán
A Nagyszőlő úti Gazdakör immár 25 éve szervezi meg Kiskunfélegyházán a hagyományos szüreti felvonulást. Idén szeptember 17-én, szombaton csodálhatják meg a járókelők az ünnepi menetet.

Mint azt Ván Jenő önkormányzati képviselőtől, főszervezőtől megtudtuk, ezúttal 27 fogat, mintegy kéttucatnyi hátas, csikósok, valamint népviseletbe öltözött férfiak és asszonyok alkotják a szüreti forgatagot. A menet 9 órakor indul a Nagyszőlő úti Gazdakörtől, Haleszban kicsit elidőznek a fogadásukra összegyűltek társaságában, majd 11 órakor érkeznek a Kossuth utcán át a városháza elé. Itt a városvezetés fogadja az ünneplőket Hajagos Gyula atya társaságában, aki megszenteli az idei újbort.  Ezt követően a díszes menet elhagyja a várost az 5-ös számú főúton, a Dr. Holló Lajos és Bercsényi utcákon át. Este szüreti bállal folytatódik az ünneplés.
                    

Kövessen minket a Facebookon is!