Helyi hírek 2022. szeptember 17. 15:15

Az eső sem szegte kedvét az újbort ünneplőknek

Képgaléria
Az eső sem szegte kedvét az újbort ünneplőknek
Esőben, de lankadatlan jókedvvel vonultak végig a félegyházi gazdakörök képviseletében a feldíszített parádés fogatok, lovasok, táncosok és csőszpárok a Kossuth utcán szeptember 17-én, szombaton. A hagyományos szüreti felvonulás iránt az idén – az ősziesre fordult időjárás miatt – a szokottnál szerényebb volt a járókelők érdeklődése, de a felvonulók mindvégig nótáskedvűek és lelkesek maradtak.

A 27 fogat, mintegy kéttucatnyi hátas, csikósok, valamint népviseletbe öltözött férfiak és asszonyok reggel indultak a Nagyszőlő úti Gazdakörtől. Első állomásuk a Haleszi Gazdakör volt, onnan együtt haladtak tovább a város irányába. A Kossuth utcán első ízben a Szent István Templom előtti téren álltak meg, ahol Hajagos Gyula plébános fogadta őket és megáldotta a magukkal hozott újbort. Az ünnepi hangulatot az óvodások és a Padkaporos Táncegyüttes műsora emelte. Ezt követően a városháza elé érkezett a díszes menet, s időközben az eső is elállt. Csányi József polgármester köszönetet mondott a gazdaköröknek a szüreti felvonulás negyed évszázados hagyományáért, és mindazért a munkáért, erőfeszítésért, ami az újborban megtestesül. Egyben jó szórakozást kívánt az esti szüreti bálhoz.

Végezetül a résztvevők az 5-ös főúton át elhagyták a várost, hogy az esti vigasságon folytassák az ünneplést.

Fotó: Fantoly Márton
 

Kövessen minket a Facebookon is!