Sport 2022. szeptember 28. 14:00

Bravúros küzdelem az országos főtáblára jutásért

Bravúros küzdelem az országos főtáblára jutásért
Hatalmas bravúrt elérve, újra a kiemelt bajnokságba jutott az FTSI U16-os fiú kosárlabdacsapata. Az elmúlt hétvégén Baján rendezték meg a kadet fiú korosztály selejtező II. tornáját, amelynek tétje az országos főtáblára, azaz a kiemelt bajnokságba való jutás volt. A félegyházi fiúk mellett a házigazda BasketBaja, a Dombóvári Kosársuli és a Soproni Akadémia csapatai vettek részt a tornán.

Az első nap egyből a torna nagy meglepetésével kezdődött, hiszen a végső győzelemre is esélyes, két éve serdülő „B” döntőt játszó bajai csapatot legyőzte a Félegyházi TSI csapata. A mindvégig magas szintű, lendületes mérkőzésen az első félidőben kialakított nagy előnyét nem engedte ki a kezéből a vendégcsapat, így nagy lépést tett a végső siker felé. A többi találkozón az esélyesebb csapatok nyerni tudtak, ami alapján a két Bács-Kiskun megyei gárda jutott fel a kiemelt bajnokságba.

Eredményeink:

Félegyházi TSI – BasketBaja/A: 83 – 67
(18:13, 29:9, 18:23, 18:22)
FTSI: Abonyi 20, Farkas 18/3, Bán 14, Várkonyi 11/6, Kósa 9, Horváth 8/3, Trifont 3, Kapus, Seéberger, Kószó, Kincses.

Félegyházi TSI – Soproni SI KA SMAFC/B: 78 – 42
(12:14, 26:9, 16:11, 24:8)
FTSI: Farkas 31/3, Abonyi 13/3, Bán 10/3, Kósa 8, Kószó 6, Horváth 3, Trifont 3, Kapus 2, Kincses 2, Seéberger, Várkonyi.

Félegyházi TSI – Dombóvári Kosársuli KE: 116 – 50
(39:16, 30:11, 23:16, 24:7)
FTSI: Farkas 33/3, Abonyi 26/6, Kószó 12/6, Kósa 11, Horváth 10, Várkonyi 9/3, Seeberger 4, Bán 4, Kapus 4, Kincses 2, Trifont 1.


Szinte a teljes csapattal tudtunk szerepelni ezen a selejtező tornán, a sérülések elkerültek minket. Örülök, hogy minden játékosom lehetőséghez jutott és élni is tudott ezzel. Mindhárom mérkőzést megnyerve, hatalmas bravúrral jutottunk a kiemelt bajnokságba. Nagyon együtt volt a csapatom minden téren! Hogy mennyire megérdemelt az eredmény, bizonyítja, hogy harmadik éve játszunk főtáblán ezzel a korosztállyal. Gratulálok a fiúknak!

Természetesen újabb célokat is kitűztünk már magunk elé, szeretnénk a legjobbak között is eredményesen teljesíteni! Ezúton szeretnék gratulálni és további sikereket kívánni a selejtező torna másik három csapatának is, igazi sportemberek, sportbarátokat ismerhettünk meg személyükben
– mondta el lapunknak Simon Zoltán vezetőedző.

                   

Kövessen minket a Facebookon is!