Helyi hírek 2022. szeptember 30. 16:30

Ölelj, szeress kortalanul!

Képgaléria
Ölelj, szeress kortalanul!
Kedves műsorokkal köszöntötték a szépkorúakat az Idősek világnapja alkalmából a Szivárvány Személyes Gondoskodást Nyújtó Intézmény Nádasdy és a Tóth Kálmán utcai, valamint a Csanyi úti egységeiben. A szeptember 30-i eseményen az intézmények dolgozói, néhány lakója, a Dózsa György Általános Iskola tanulói, illetve Kis-Fekete Vilmos, a Kiskunfélegyházi Balázs Árpád Alapfokú Művészeti Iskola igazgatója zenés és prózai művekkel ajándékozták meg a hallgatóságot. A lakókat Balla László alpolgármester és Magyariné Tóth Erika intézményvezető üdvözölte.

Borítókép és további fotók: Fantoly Márton

Balla László beszédében a következőképpen emelte ki az idősek társadalmi szerepét: – Az Idősek világnapját 1991. óta ünnepeljük minden év október elsején. Ez az alkalom felhívja a figyelmünket a tiszteletükre, támogatásukra, szeretetükre és elfogadásukra. Fontos, hogy felismerjük azt, hogy amit az életünkben elértünk azt részben magunknak, másrészt szüleinknek, nagyszüleinknek köszönhetjük. Munkánkat az elődök eredményeire építve végezzük. A mi életünk is akkor tekinthető értékesnek, ha az idő előrehaladtával saját utódainknak értékesebb világot, példát tudunk átadni. Önök sokat segítenek nekünk tapasztalataik átadásával, véleményük, bölcsességük megosztásával. Jó egészséget kívánok mindannyiuknak!

– Az idős nagyszülők a bátorítással, biztatással, vigasztalással, elismeréssel a fiatalok lelki egészségének megteremtését szolgálják. Tehát, önök nagyon fontos szerepet töltenek be az unokáik életében. A szeretetnek van a legnagyobb kötőképessége és teherbíró ereje. Ez az az erő, amit kaptunk mi a nagyszüleinktől. Feladatunk ezért cserébe, a méltó élet megteremtése, támaszt nyújtani, vigyázni, segíteni önöket, hogy örömteli életet élhessenek. Érezniük kell, hogy nem hagyjuk magukra önöket. Hiszen fontos részei az életünknek. Tiszteletünk magába foglalja az elfogadásunkat, szeretetünket és annak kifejezését. A mai napra megállunk és az egész világ ünnepeli önöket. Őszinte szívvel kívánom, hogy az önök felé fordulás, a szeretet, a figyelem, ne csak ezen az egy napon adassék meg önöknek. Kívánom, hogy minden napra jusson valami, amire szívesen gondolnak vissza!
Magyariné Tóth Erika Aranyosi Ervin: Ölelj, szeress kortalanul! című versével zárta beszédét.

„Az ölelés, tudod,
nem köt a korhoz.
A megfáradt szív is,
örömöt hordoz.

Lenni kell álomnak,
lenni kell oknak,
– legyen céljuk
a fáradt karoknak!

Ölelés, és mosoly?
– Várja a lélek!
Érzi, – még itt vagyok,
– érzi, hogy – élek!

Szeretet parazsát
ne hagyd kihűlni!
A lélek fájdalmát
arcodra ülni.

Tárd ki a szívedet,
élj szeretettel!
– Öleljen, örüljön,
míg él, az ember!”

Az ünnepséget a tagintézmények legidősebb tagjainak egy szál virággal történő felköszöntésével fejezték be.

A házi segítségnyújtás és az Idősek klubja legidősebb ellátottjai

Legidősebb klubtag:
Endre Jánosné Rózsika néni 92 éves

A házi gondozás legidősebb ellátottjai:
Kutasz Istvánné Margit néni 102 éves
Kerekes Antal 99 éves
Szabó Lászlóné Julika néni 98 éves
Rádi Mária 97 éves
Pataki Árpádné Rózsa néni 96 éves
Hajagos Tóth István 94 éves
Vadkerti Tóth Istvánné Ilonka néni 92 éves
Sándor Józsefné Luca néni 92 éves
Szabó József 92 éves
Tóth Károlyné Marika néni 91 éves
Módos Mihályné 90 éves
Nagy Sándorné Piroska néni 90 éves
Bátóczki Béláné Marika néni 90 éves

A Nádasdy utcai telephely legidősebb ellátottjai:
Turcsányi Lajosné Kati néni 90 éves
Hajdú Sándorné Erzsike néni 91 éves
Makai Magdolna 91 éves
Tóth Lajos Dezsőné Margit néni 91 éves
Trombitás Lászlóné Irénke néni 91 éves
Czakó Gáborné Magdi néni 93 éves
Moráth Etelka 93 éves
Kecskésné Csordás Julianna 95 éves

Legidősebb férfi ellátott:
Csernák Ferenc 86 éves

A Csanyi úti telephely legidősebb ellátottjai:
Bartha Sándorné Bella néni 90 éves
Tóth Józsefné Veronka néni 90 éves
Kurucz Lászlóné Terike néni 90 éves
Buki Istvánné Veronka 91 éves
Hammar Károlyné Klári néni 91 éves
Fekete István 92 éves
Bense Ferencné Margit néni 92 éves
Czibolya  Jánosné Terike néni 93 éves
Dora Lászlóné Aranka néni 93 éves
Lénárt Józsefné Erzsike néni 96 éves
Cseri Ilona 96 éves
Pór Jánosné Rozika néni 96 éves
Horváth Sándorné Marika néni 97 éves
Kordás István 97 éves
Faragó Dezső 97 éves
Juhász Istvánné Erzsike néni 103 éves

V. B.
                 

Kövessen minket a Facebookon is!