Program 2022. október 6. 10:00

Pusker Júlia hegedűművész ad koncertet pénteken

Pusker Júlia hegedűművész ad koncertet pénteken
Újra Kiskunfélegyházán köszönthetjük a kiváló hegedűművészt, Pusker Júliát. Október 7-én, pénteken 17 órakor ad koncertet, a Kiskunfélegyházi Balázs Árpád Művészeti Iskola Jankovszki Ferenc koncerttermében.

Kis-Fekete Vilmos, az intézmény igazgatója elmondta, hogy akik figyelemmel kísérik az iskola hangversenyeit, ismerhetik a művésznőt, hiszen több alkalommal adott koncertet az iskola meghívására. Hozzátette: abban a szerencsés helyzetben vannak, hogy édesapja, Pusker Imre az intézmény tanára, így amikor Pusker Júlia Magyarországon koncertezik, rendszerint előtte Kiskunfélegyházán is hallhatja a közönség.

Pusker Júlia zenész családban született, hegedülni 5 évesen kezdett. Tanulmányait a budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen, majd a londoni Royal Academy of Music hallgatójaként végezte Kokas Katalin, Kertész István, majd Pauk György osztályában. 2016 októberétől a brüsszeli Queen Elisabeth Music Chapel rezidens művésze, Augustin Dumay irányítása alatt.

A pénteki koncerten Pusker Júliát édesapja, Pusker Imre kíséri zongorán.

Z. A.
                 

Kövessen minket a Facebookon is!