Helyi hírek 2022. október 5. 16:00

Még mindig el kell magyarázni a biztonsági öv használatának fontosságát

Még mindig el kell magyarázni a biztonsági öv használatának fontosságát
A passzív biztonsági eszközök használatát ellenőrizték Bács-Kiskun megyében. Az akcióhoz a Megyei Balesetmegelőzési Bizottság tagjai is csatlakoztak, akik ismertették a szabálytalankodókkal a biztonsági öv használatának fontosságát és speciális szimulátorral szemléltették életmentő funkcióját.A Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság Közlekedésrendészeti Osztályának munkatársai a passzív biztonsági eszközöket ellenőrizték közlekedésrendészeti akció keretében október 4-én, kedden. A kétórás akcióhoz a Megyei Balesetmegelőzési Bizottság tagjai is csatlakoztak.A szakemberek baleset-megelőzési tanácsokkal látták el a jogsértőket, valamint prevenciós jelleggel beszéltek a biztonsági öv használatának életmentő szerepéről. A szabálytalankodók saját bőrükön is megtapasztalhatták a használatának fontosságát, ugyanis lehetőségük adódott kipróbálni egy biztonsági öv szimulátort.
A bátortalanabbaknak a bizottság legújabb tagja: Bács Bocs szimulálta az ütközés két kimenetelét.A szerkezet egy csúszkára szerelt és biztonsági övvel ellátott autóülés, mely a meredély tetejétől elindulva 20-25 km/h-ra gyorsul. A végén hirtelen „becsapódik”, így a résztvevő személy megérti, hogy már egy alacsony tempójú ütközésnél sem lehet esélye kitámasztani magát. Bács-Kiskun megyében ezúttal 45 olyan szabálytalankodóval szemben intézkedtek az egyenruhások, akik nem használták a biztonsági övet. Nekik összesen 450 ezer forint pénzbírságot kell megfizetniük. Három sofőrt a kézben tartott mobiltelefon használata miatt szankcionáltak, nekik összesen 30 ezer forint helyszíni bírságot szabtak ki. Egy személyt pedig előállítottak, mivel úgy közlekedett, hogy a járművezetéstől eltiltották.A Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság felhívja a figyelmet arra, hogy a biztonsági övet azért a passzív biztonsági eszközökhöz soroljuk, mert a jelentősége nem a baleset elkerülhetőségében, hanem a már bekövetkezett baleset következményeinek a csökkentésében mutatkozik meg.Tegyen a saját biztonságáért, használjon biztonsági övet, mivel mindenkit hazavárnak!
               

Kövessen minket a Facebookon is!