A félegyházi lett az országos víziközmű-szerelőverseny legkreatívabb csapata
Csáki Gábor vízhálózati csoportvezető, a csapat vezetője elmondta, hogy a versenyen összesen 18 kisebb, 15-30 perces gyakorlati és elméleti feladat követte egymást igen feszített tempó mellett. A nagy átmérőjű duktil cső tömítésétől a gerincvezeték-építéseken át a tűzcsapjavításokon és -méréseken keresztül a bonyolultabb, speciális vízbekötésekig, illetve az összetett vízmérő helyekig mindenféle előfordult a gyakorlati feladatok között.
Elméleti feladat megoldása közben
Az elméleti rész is kiterjedt az egész víziközmű-ágazatra, ivóvíztisztítással és szennyvízkezeléssel kapcsolatos kérdések is voltak az ügyfélkezelési és a hálózat-üzemeltetési feladatokon kívül. Előfordult például, hogy a szennyvízkezelésben használt baktériumot kellett fényképéről felismerniük a kollégáknak.
Ismerkedés az egyik gyakorlati feladattal
Az első napon a Városligetben, a Magyar Zene Háza mellett tartották a rendezvényt, a második napon pedig a Gellért-hegyen, a Filozófusok kertjében. A résztvevők lehetőséget kaptak arra is, hogy megtekintsék a Budapest vízellátásának szívét jelentő 80 ezer köbméteres Gruber József víztározót.
Elmélyülve a munkában
Csáki Gábor azt is elmondta, hogy a gyakorlati és elméleti feladatokból álló verseny mellett volt egy másfajta megmérettetés is, ahol a résztvevők kreativitását díjazták. Egy meghatározott időn belül, az adott szerelvényekből kellett valamilyen tárgyat létrehozni.
A kreativitás-feladat nyertes kerékpárja
A félegyházi csapat egy kerékpárt állított össze. Több szép alkotás is született, például szánkók, körhinták, illetve különböző nonfiguratív dolgok, de végül a „bácsvizes” biciklit ítélték a legjobbnak az ítészek. Ennek jutalmául vehetnek részt decemberben a csapattagok az egyhetes úton Izraelben, ahol a szakmai programok mellett az ország nevezetességeivel, turisztikai látványosságaival is megismerkedhetnek.