Sport 2022. október 14. 13:00

Mészáros Gyula atlétikai emlékverseny a Darvas iskolában

Képgaléria
Mészáros Gyula atlétikai emlékverseny a Darvas iskolában
Mészáros Gyulára, a legendás edzőre, testnevelőre emlékeztek atlétikai versennyel október 13-án, a Darvas Általános Iskolában. Az esemény részleteiről Jankovszki Zoltánné Andrea, az intézmény vezetője számolt be.

– Mészáros Gyula halála óta minden évben megrendezzük az emlékversenyt. Ez volt a 29. alkalom. Nagyszerű pillanat, amikor ősszel részt vesznek a térség és Félegyháza általános iskoláiból a gyerekek ezen az atlétikaversenyen. Rövid- és hosszú távú futásban, távolugrásban és váltó számokban indulhattak a résztvevők.

Minden megemlékezést azzal kezdünk, hogy közösen a kollégákkal kilátogatunk Mészáros Gyula egykori testnevelő tanár kollégánk sírjához, ahol elhelyezzük a megemlékezés virágait. Gyula először kosárlabdázott, majd később választotta az atlétikát, ezzel meghonosítva a Darvas iskolában az atlétika sportágat. Tanítási évei alatt rangos versenyeket rendeztek intézményünkben, de része volt tevékenységének a lakótelep kulturális életének fellendítése is.

Eredmények:V. B.
             

Kövessen minket a Facebookon is!