Program 2022. október 30. 12:00

Novemberi programok a városi könyvtárban

Novemberi programok a városi könyvtárban
A Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtár novemberi programajánlója.

November 3., csütörtök 16.30
„70 éve alkotásban” – Rádi András Holló László-díjas festő kiállítását Szabó Ildikó Holló László-díjas művésztanár nyitja meg. Közreműködik a Kiskunfélegyházi Balázs Árpád Alapfokú Művészeti Iskola növendéke.

November 8., kedd 10 óra
Betűbölcsi, a városi könyvtár baba-mama klubja.
Vendég: Péterné Holló Klaudia labordiagnosztikai szolgáltató, a Tesztpont Félegyháza tulajdonosa. Téma: Az inzulinrezisztencia laboratóriumi vizsgálatai.

November 9., szerda 17 óra
Teljes szívvel — Egy álom, két srác és az Atlanti-óceán története.
Vendég: Szabó Norbert Ádám Guinness és világrekorder hajós, közgazdász, aki barátjával, kajakkal keresztülevezte Földünk második legnagyobb óceánját.

November 10., csütörtök 17 óra
A „Láng van szívemben” előadás-sorozat keretében Szűts Tamás szobrászművész előadása „Egy gondolat…” címmel.

November 12., szombat 9 óra, városháza
A Móra Ferenc Közművelődési Egyesület szervezésében A MI PETŐFINK című Bács-Kiskun megye Petőfi-emlékhelyei, Petőfi nevét viselő iskolái videós vetélkedőjének eredményhirdetése.

November 16., szerda
Petőfi nyomában Félegyházától Félegyházáig. Bács-Kiskun megyei Petőfi-emléktúra. Útvonal: Kiskunfélegyháza – Kecskemét – Kiskunfélegyháza.
A program Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata TOP-5.3.2-17-BK1-2021-00004 azonosító számú – Megyei identitás erősítése – „Petőfi200” című pályázat keretében valósul meg. Jelentkezésre már nincs lehetőség, a buszos férőhelyek beteltek.

November 17., csütörtök 17 óra
A Földrajzi szabadegyetem előadás-sorozat vendége dr. Nagy Balázs, az ELTE egyetemi docense, a Földgömb főszerkesztője. Előadásának címe: Az Antarktisz – Vissza a jégkorszakba. Az est házigazdája: Bense Zoltán földrajztanár, hegymászó. Támogató a Nemzeti Kulturális Alap.

November 18., péntek
Petőfi nyomában Félegyházától Félegyházáig. Bács-Kiskun megyei Petőfi-emléktúra. Útvonal: Kiskunfélegyháza – Kecskemét – Kiskunfélegyháza.
A program Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata TOP-5.3.2-17-BK1-2021-00004 azonosító számú – Megyei identitás erősítése – „Petőfi 200” című pályázat keretében valósul meg. Jelentkezésre már nincs lehetőség, a buszos férőhelyek beteltek.

November 22., kedd 10 óra
Betűbölcsi, a városi könyvtár baba-mama klubja.
Vendég: dr. Ónodi Izabella fogorvos.
Téma: November, a szájápolás hónapja.

November 23., szerda
Petőfi nyomában Félegyházától Félegyházáig. Bács-Kiskun megyei Petőfi-emléktúra. Útvonal: Kiskunfélegyháza – Kiskőrös – Kiskunfélegyháza.
A program Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata TOP-5.3.2-17-BK1-2021-00004 azonosító számú – Megyei identitás erősítése – „Petőfi 200” című pályázat keretében valósul meg. A buszos kirándulás férőhelyeiről érdeklődhetnek a könyvtárban.

November 24., csütörtök 17 óra
A Petőfi-szobor utóélete. A közadakozásból elkészült és 1999-ben Fehéregyházának adományozott Petőfi-szobor keletkezésének, felavatásának történetéről beszélget Tóth Gyuláné nyugalmazott iskolaigazgató és dr. Kőfalviné dr. Ónodi Márta főlevéltáros.

November 25., péntek 14 óra
A Móra Ferenc Közművelődési Egyesület tisztújító közgyűlése.
                      

Kövessen minket a Facebookon is!