• Kezdőlap
  • Hírek
  • Sport
  • Nagyszerűen szerepeltek a félegyházi birkózó lányok a női diákolimpián
Sport 2022. október 30. 11:00

Nagyszerűen szerepeltek a félegyházi birkózó lányok a női diákolimpián

Nagyszerűen szerepeltek a félegyházi birkózó lányok a női diákolimpián
Csongrádon rendezték az idei Női Diákolimpiai Bajnokságot. A KBSE versenyzői hozták remek formájukat: négyen állhattak dobogóra, közülük ketten aranyérmet, ketten pedig bronzérmet szereztek.

Az U13-as korosztályban Bárány-Almási Bianka, a tavalyi évhez hasonlóan idén is győzni tudott. Az idei magyar bajnoki címe mellé begyűjtötte a diákolimpai aranyérmet is a 66 kg-osok között. A másik bajnok Hideg Zita, az 54 kg-os súlycsoportban mindenkit nagyon magabiztosan győzött le. Ezzel Zita már sportpályafutása harmadik bajnoki címét szerezte diákolimpiákon. Az U15-ben versenyző két lány is hatalmas küzdelmeket vívott. Az 54 kg-os Bene Ivett és a 66 kg-os Kiss Henrietta is kiharcolta a bronzérmet.

Edzők: Ván Jenő, Szabó József, Kelemen András, Molnos Norbert és Polyák Dániel.
              

Kövessen minket a Facebookon is!