Program 2022. november 7. 12:00

Az inzulinrezisztencia laboratóriumi vizsgálatai

Az inzulinrezisztencia laboratóriumi vizsgálatai
November 8-án, kedden 10 órától folytatódik a Betűbölcsi, a városi könyvtár baba-mama klubja. A vendég ezúttal Péterné Holló Klaudia labordiagnosztikai szolgáltató, a Tesztpont Félegyháza tulajdonosa lesz. Téma: Az inzulinrezisztencia laboratóriumi vizsgálatai. 

Mi az inzulinrezisztencia?  

Szervezetünk működése szempontjából nagyon fontos, milyen a vércukorszintünk. Ennek szabályozásában komoly szerepet tölt be az inzulin, amely hormonként segíti, hogy a sejtekbe bekerüljön az azokat tápláló cukor. Inzulinrezisztencia esetében a sejtek "éheznek", ugyanis a sejt felszínén képződő inzulin-receptorokhoz az inzulin csak gyengén tud kapcsolódni. Ennek oka általában az, hogy maga a receptor jön létre "hibásan", ami miatt a sejtek rezisztensek lesznek az inzulin hatására, és ami miatt lényegesen több inzulinnak kell jelen lennie a vérben ahhoz, hogy sejtbe a cukor bekerülhessen – írja  ismertetőjében a Házipatika.
        

Kövessen minket a Facebookon is!