Kultúra 2022. november 12. 17:00

A Debreceni Egyetem hallgatói koncerteztek a zeneiskolában

Képgaléria
A Debreceni Egyetem hallgatói koncerteztek a zeneiskolában
Őszi Romantika címmel a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának hallgatói adtak koncertet november 11-én, pénteken a Balázs Árpád Alapfokú Művészeti Iskola Jankovszki Ferenc Koncerttermében.

A megjelenteket Kis-Fekete Vilmos igazgató köszöntötte, aki elmondta, hogy egykori növendéküknek köszönhetik az estét, hiszen Réczicza Zoltán – aki ma már a Debreceni Egyetem hallgatója – segítette az esemény létrejöttét. Hozzátette: nagyon örül a megvalósult műsornak és bízik benne, hogy a jövőben visszatérő, állandó koncertezői lesznek ők is a művészeti iskolának.

Az Őszi Romantika című műsor a romantikus zeneszerzők tiszteletére készült, ahol a repertoárban Kreutzer, Brahms, Dvorak, Schubert, Gounod művei mellett hallhatta a közönség Delibes: Virág duettjét és a műsor zárásaként felcsendült Demersemann: Ave Maria című műve is. A páratlan zenei élményt a közönség nagy tapssal hálálta meg.

A fellépők:
Csörgeő Luca
Faluvégi Fanni
Gulyás Dorina
Lehotai Miksa
Pusztai Máté
Réczicza Zoltán
Somogyi Levente
Tóth Veronika

Zongorán közreműködött: Kozma Dávid

Z. A.
                  

Kövessen minket a Facebookon is!