Program 2022. december 7. 17:30

Jubileumi ünnepség hajtányozással

Jubileumi ünnepség hajtányozással
A 125 éves Szolnok-Kiskunfélegyháza vasútvonal jubileumi ünnepségét rendezi meg december 9-én, pénteken a MÁV Zrt. Pályavasúti Területi Igazgatóság Szeged, az érintett települések önkormányzatai és a Vasúttörténeti Alapítvány. Az eseménynek Lakitelek vasútállomása ad otthont. 

Reggel 9 órától a Lakiteleki Tűzoltózenekar toborzózenéjére lesz a gyülekező, fél 10-től a lakiteleki vasútállomás és az önkormányzat képviselőinek köszöntőit és emlékbeszédeit hallgathatják meg az érdeklődők, majd a centenáriumi emléktáblák megkoszorúzása következik. A helyi iskolások ünnepi műsorát követően a Vasúttörténeti kiállítás megnyitójára kerül sor a váróteremben. Itt a vasúttörténeti leírás könyvismertetője és az emléklapok átadása után a szerző által dedikált példányok megvásárlására is lehetőség nyílik.  

Az ünnepség után, fél 11 és 16 óra között – vonatmentes időkben – lehetőség lesz az állomás I. és VI. vágányán kézi, illetve motoros pályamesteri hajtányokon utazni.

                   

Kövessen minket a Facebookon is!