Kultúra 2022. december 8. 13:00

Adventi műsorral készült a Barátság Énekkar

Képgaléria
Adventi műsorral készült a Barátság Énekkar
Karácsony int felénk címmel adventi, zenés műsorral várta az érdeklődőket december 7-én, szerdán a Barátság Énekkar.

A Móra Ferenc Művelődési Központban tartott eseményt Almási Emerencia nyitotta meg, aki köszöntötte a megjelenteket, majd elmondta, hogy az énekkar 21 éve alkot közösen egy egységet, száznál is több fellépéssel a hátuk mögött, városon belül és kívül egyaránt. Megtudtuk, hogy az egyik nagy büszkeségük az a díszoklevél, amelyet 2014-ben ítélt oda a csoportnak a képviselő-testület a magyar nóta és a népdal szeretetéért, tolmácsolásáért városunkban.

Nagy Ferenc, az énekkar vezetője beszédében hangsúlyozta, hogy az advent, a karácsony közeledte ihlette műsorukat, majd jó szórakozást kívánt a megjelenteknek. A repertoárban verseket, ismert karácsonyi dalokat és orgonamuzsikát is hallhatott a közönség.

Z. A.

                 

Kövessen minket a Facebookon is!