Kultúra 2022. december 8. 18:00

Boszorkánysziget, avagy milyen lehetett a korabeli Móra Ferenc?

Képgaléria
Boszorkánysziget, avagy milyen lehetett a korabeli Móra Ferenc?
Különleges élményben lehetett része annak, aki ellátogatott a Móra Klubba december 7-én, szerdán, ugyanis ekkor mutatták be az Összefogás az Élhetőbb Vidékért Közhasznú Egyesület szervezésében Móra Ferenc dédunokájának, Vészits Andreának legújabb irodalmi alkotását, amely a Boszorkánysziget címet viseli.

A vendégeket Horváth Tamás, önkormányzati képviselő köszöntötte, aki később a szerzővel beszélgetett könyvéről. A bemutatón Karácsonyi Melinda drámapedagógus és Kovács Gáspár adtak elő a könyvből, mintegy kedvcsinálóként a teljes könyv elolvasásához. A részletekből kiderült az is, hogy a főszereplő tinilányt, Teklát – aki egy ambiciózus tudóspalánta – vajmi keveset érdekli az irodalom. Azonban egy időutazás segítségével az ötvenes éveiben járó Móránál találja magát, és a kezdeti ellenszenv után szépen lassan különleges kapcsolat szövődik közöttünk. Ezt a kapcsolatot követi végig a könyv, megannyi nagyszerű helyszín és történés említése mellett. Az utóbbiakat már az író, Vészits Andrea mesélte el a közönségnek.

Az irodalmi estet Kovács Gáspár énekkel és gitárjátékkal színesítette.

T. L.

       

Kövessen minket a Facebookon is!