Kultúra 2022. december 18. 16:00

Idei utolsó nyitott műhelye volt a Holló-körnek

Idei utolsó nyitott műhelye volt a Holló-körnek
A nyitott műhely utolsó foglalkozását tartotta a Holló László Képzőművész Kör december 17-én, szombaton.A nyílt napon Rádi András festőművész várta az érdeklődőket, a ceruzarajz, és a szénrajzkészítés rejtelmeibe vezette be őket a nap folyamán. Nagy érdeklődés övezte a foglalkozást, modelleket helyeztek el, amit aztán ábrázoltak a vásznon. A festőművész elmondta, hogy nagyon örül a kiskunfélegyházi látogatóknak, akik között egészen fiataltól, a régebben fiatalokig – mindenkit szívesen lát.Módszereiről többek között azt is elárulta, hogy korábbi tanítványai is mindig kaptak házi feladatot, például egy fazék segítségével gyakorolták a perspektívákat, a nézőpontok változtatottságát. Arányok, irányok fontosságára hívta fel a figyelmet és számos nagyon fontos technikát tanulhattak a mestertől a műhelyfoglalkozáson.

Z. A.

             

Kövessen minket a Facebookon is!