Helyi hírek 2022. december 29. 16:00

Karácsonyi pásztorjáték az Ótemplomban

Képgaléria
Karácsonyi pásztorjáték az Ótemplomban
Két alkalommal mutatták be az Ótemplom fiataljai az „Ember a jászolnál „című zenés pásztorjátékot, december 24-én.

A covid miatti két év kényszerű kihagyás után, decemberben ismét gyerekzsivaj töltötte meg az Ótemplomot péntek és szombat esténként. Mintegy harminc lelkes gyermek és kamasz gyűlt össze hétről hétre, hogy karácsonykor megörvendeztethesse a közösséget Jézus születésének történetével.

A darab különlegessége volt, hogy a forgatókönyvet és a kerettörténetet is együtt dolgozták ki, közösen válogatták ki a dalokat. Ebben az évben különleges táncos koreográfiával is készültek a gyerekek, ami csodásan ötvözte a modern világot a klasszikus és „örök” mondanivalóval.

A több mint ötvenperces, élőzenekarral kísért darabot két alkalommal mutatták be a fiatalok, délután 3 és éjjel 11 órakor. Mindkét előadásra hatalmas volt az érdeklődés, teljesen megtelt a templom.

Szudóczkiné Barna-Pap Rozália
           

Kövessen minket a Facebookon is!