Sport 2023. január 5. 12:00

Eredményes évet zártak a szenior úszók

Eredményes évet zártak a szenior úszók
Tizenkét versenyen vettek részt a Kiskun Vízi és Szabadidő Szakosztály tagjai 2022-ben. A megmérettetéseken 21 sportoló összesen 105 arany-, 74 ezüst- és 52 bronzérmet harcolt ki magának.

Borítókép: archív

Kiemelkedően szerepelt Sebők János, aki egymaga 73 arany-, 27 ezüst- és 2 bronzéremmel lett gazdagabb. 25 magyar bajnoki címet tudhat magának. A legidősebb versenyző Ónodi László, aki 6 arany-, 9 ezüst- és 14 bronzérmet nyert. Jól szerepelt még Simon Géza, aki 18, Urbán Tamás pedig 16 érmet szerzett. A kiváló szerepléshez hozzájárult Magony Zsolt 9, Barta Tibor 6, Gyovai Balázs 5, Máthé Dániel 4, Fábián Vince 2, Drávucz Ervin 2, Megyesi László 2, Provics András 2, Kun Zoltán 1 és Szabó Csaba 1 érme.

A hölgyversenyzők is kitettek magukért, ugyanis 35 érmet gyűjtöttek be. Csenki Klára volt a legeredményesebb a 8 arany-, 9 ezüst- és az 5 bronzérmével. Rajta kívül Ladányi Endréné 5, Palásti Éva 2, Kalotai Zsuzsanna 2, Szöllősi Gabriella 2, Farkas Júlia 1 és Buzder Lantos Erzsébet 1 éremmel járult hozzá az egyesület sikeréhez. Összességében eredményes évet tudhatnak maguknak a város szenior úszói.

Köszönik az önkormányzatnak és támogatóiknak, hogy részt tudtak venni a tavalyi versenyeken. Bíznak abban is, hogy 2023 is sikeres lesz, bár felkészülésüket nagyban hátráltatja a városi uszoda kényszerű bezárása.

Ónodi László
               

Kövessen minket a Facebookon is!