Sport 2023. január 10. 16:00

Évet értékeltek a Koppány íjászok

Képgaléria
Évet értékeltek a Koppány íjászok
December 29-én tartotta meg hagyományos évértékelő összejövetelét a kiskunfélegyházi Turul Koppány Íjászai Hagyományőrző és Sport Egyesület.  Az évzáró-évértékelő találkozón összegezték  2022 eseményeit, rendezvényeit, a versenyeken elért eredményeket és a következő év terveit. A tavalyi év gyarapodásról szólt a Koppányoknál. Nőtt a létszám, új tagok csatlakoztak az egyesülethez, Dinnyés Gyula bírói képesítést, Keserű Szilvia pedig biztonságtechnikai ellenőr képesítést szerzett.

A Koppányok 2022-es eseményei a teljesség igénye nélkül:

 • Április 10-én az első rendhagyó nomád verseny a Dinnyés tanyán
   
 • Április 26-án látogatás a Komáromi Csillag Erődbe
   
 • Május 1-jén lövetés a Majálison 
   
 • Május 4-én a Nemzeti Művelődési Intézetnél vettünk részt Szent László királlyal a Mindenségben című előadáson, Szántai Lajos közreműködésével
   
 • Májusi 22-én a 2. rendhagyó nomád verseny a Dinnyés tanyán
   
 • Július-augusztus hónapban gyermektáborokban lövetés
   
 • Július 31-én a 3. rendhagyó nomád verseny a Dinnyés tanyán
   
 • Augustus 7-én látogatás a Hungarikum Ligetbe
   
 • Augusztus 6-ai hétvégén látogatás a Kassai-völgyben, jurtával a Nyílzáporon
   
 • Augusztus 1-6. között Cserépváraljai íjásztábor Keserű Szilvia vezetésével
   
 • Augusztus 14-20. Történelmi Íjász Világbajnokság
   
 • Szeptember 11., a Koppányok 48. versenye a Parkerdőben
   
 • Szeptember 17-18. Országos bajnokság Sárospatakon
   
 • Októberben csapatépítő kirándulás a Börzsönyben
   
 • Novemberben elindult az egyesület Gyöngyfűző szakköre
   
 • Ezen kívül országszerte 47 verseny, ahol Kiskunfélegyházát képviselték a Koppányok 


Koppány eredmények:

77 aranyérem, 49 ezüstérem, 23 bronzérem

Ezek közül: Zoboki Csenge világbajnoki 2 hely! Örömmel segítjük a sokszoros rekorder és VB címmel rendelkező felvidéki Bogár család hazai versenyzését. Így adódott hogy távlövésben is többszörös OB  bajnokaink lehetnek. Bogár Valéria, Bogár Fruzsina és Bogár Péter is többszörös Országos Bajnoki címmel ékesítette 2022- ben az éremstatisztikánkat.

További kiemelkedő eredmények:

Zoboki Csenge történelmi terem OB és 3D terem OB országos bajnok, történelmi országos bajnokság 1., helyezett, Dél-Alföldi Régió bajnoka, történelmi VB 2. helyezett.

Bicskeiné Csányi Mária a Dél-Alföldi Régió bajnoka, történelmi OB 5. helyezett.

Szólya Imre a Dél-Alföldi Régiós bajnokság bajnoki 2. helyezettje lett.

Kis János lovasíjász a Kassai lovasiskola vizsgarendszerének 7. szintjét érte el, a II. tanulói fokozatot.

Kiválóan teljesítettek a versenyeken Varga-Bene Olívia, Füleki Nikolett, Füleki Bianka, Balanyi Sándor, Dinnyés Gyula, Patyi Norbert, Szeibert Imre, Keserű Szilvia, Tamáskovics Gyula, Kövecses Zsuzsanna, túravezetőnk Boldog Bence, Kis Csaba, Fekete Katica, Tóth Evelin, Zrínyi Norbert, Tóth Milán, Tóth Mihály, Kiss János lovasíjász, Csányi József, Nagy Zoltán, Nyári István, Elekes Lajos, Lovas Ferenc.

Köszönetünket szeretnénk kifejezni a segítő családtagoknak, akik önzetlen munkájukkal és egyéb támogatásukkal segítették az egyesület mindennapjait, színesítették a Koppányok mozgalmas életét. Köszönjük szépen Kiskunfélegyházi Polgármesteri Hivatal támogatását, a DÉL-100 Kft., Hunvér Kft. és Hatvani Tamás támogatását.

Kis Mónika
Koppány íjász
                       

Kövessen minket a Facebookon is!