Helyi hírek 2023. január 22. 12:00

Himnuszmondó verseny a könyvtárban

Képgaléria
Himnuszmondó verseny a könyvtárban
A Móra Ferenc Közművelődési Egyesület irodalmi szekciójának szervezésében tartották meg az idei Himnuszmondó versenyt a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtárban, január 20-án. Az egyesület 2004 óta hirdeti meg a szavalóversenyt úgy, hogy az egyik évben az általános, másik évben pedig a középiskolásoknak írják ki a felhívást. A magyar kultúra napjához kapcsolódó eseményen most az általános iskolás diákok egy szabadon választott Petőfi Sándor verset és Kölcsey Ferenc Himnuszát szavalták el.

A rendezvényre két járási és négy helyi iskola diákjai neveztek, akiknek előadását Garai Istvánné nyugalmazott iskolaigazgató, Kisné Juhász Ilona magyar szakos és Kőháziné Kovács Mária szintén magyar szakos tanárok bírálták el. Minden résztvevő értékes könyvet, a helyezettek ezen felül könyvvásárlási utalványokat vehettek át.

Első helyezett Kovács Benedek, a Constantinum Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium,
Technikum, Kollégium tanulója lett, második helyezettnek Krizsán Luca Zsuzsannát választották
a Dózsa György Általános Iskola képviseletében, valamint dobogós helyezért ért el Mikulás
Minna Klára
, a petőfiszállási Petőfi Sándor Általános Iskolából.

További résztvevők:

Tóth Kristóf, 8.a, Kiskunfélegyházi József Attila Általános Iskola – Petőfi Sándor:
Szülőföldemen
Felkészítő tanár: Héderné Kiss Brigitta

Borbély Boglárka, 8. osztály, Bugaci Rigó József Általános Iskola – Petőfi Sándor: Erdőben
Felkészítő tanár: Lantos-Czakó Szimonetta 

Bakó Léna, 8.a. Platán Utcai Általános Iskola – Petőfi Sándor: A Tisza
Felkészítő tanár: Czibolya Szilvia

V. B.
               
Fotó: Fantoly Márton
                                         

Kövessen minket a Facebookon is!