Kultúra 2023. január 22. 16:00

Himnuszunk másképp: képkockáról képkockára

Himnuszunk másképp: képkockáról képkockára
Új megvilágításban tárul elénk nemzeti imánk. A Himnusz képregényként történő bemutatását Farkas Lajos és Korognai Dávid tervezte és rajzolta meg.

A „Hymnus” a költő legnagyobb hatású verse, 1823-ban a nemzeti újjászületés hajnalán írta szatmárcsekei magányában. A magyarságnak a 19. századig nem volt önálló nemzeti himnusza, mind a katolikusoknak, mind a reformátusoknak saját néphimnuszuk volt. Kölcsey mintegy 30 nyelvre lefordított és Erkel Ferenc által 1844-ben megzenésített, össznemzeti imádsággá váló műve, több próbálkozás után végül 1989-ben került jogszabályi védelem alá, hiszen ekkor lett az alkotmány szövegének a része. A képregény az eredeti kézirat szövegezése alapján készült – olvasható az eletbenmaradnanak.hu oldalon.


                                

Kövessen minket a Facebookon is!