Sport 2023. január 26. 16:00

Az ország legjobb 24 kadet fiú csapata közé jutott a Félegyházi TSI

Képgaléria
Az ország legjobb 24 kadet fiú csapata közé jutott a Félegyházi TSI
A pécsi PVSK Akadémia csapata látogatott hozzánk január 22-én, vasárnap a Constantinum sportcentrumba. A bajnokságban elért mutatójuk nem tükrözi a valós képességeiket, ez a csapat kiváló játékerőt képvisel. Igazi férfias küzdelmet hozott a találkozó, amelyen szó szerint kiszenvedtük a győzelmet, ezzel végképp bebiztosítva helyünket a rájátszásba.

Nemzeti fiú kadet bajnokság, „C” csoport
Félegyházi TSI – Pécsi VSK /A: 91 – 78

(32:29, 20:12, 22:23, 17:14)

FTSI: Abonyi 29/3, Farkas 17, Kósa 14, Horváth 13, Bán 8, Várkonyi 6, Kószó 2, László 2, Seeberger, Bozó, Kapus.

A „C” csoport veretlen csapata ellen fejeztük be az alapszakaszt itthon, január 25-én, szerdán, ugyancsak a Constantinum sportcentrumban. Felkészülve vártuk ellenfelünket, nagyon szerettünk volna a hazai győzelmi mutatónkat hibátlanul zárni. A mérkőzés nagy részében egyenrangú ellenfelek voltunk, sokáig vezettünk is, de sajnos a végén a rutinosabb csapat nyert.

Egy 14 mérkőzésből álló sorozat zárult le. Visszatekintve az elmúlt 4 hónapra kijelenthető, hogy mindenképpen eredményes időszakon vagyunk túl. 9 győzelem mellett 5 vereséget szenvedtünk, így a csoportunk negyedik helyén zártunk. Előzetesen – látva a csoportunk többi csapatát –, mindez egy álomnak tűnt, de a fiúk megvalósították. Az ország legjobb 24 kadet fiú csapata közé kerültünk – megérdemelten, hiszen ezen a srácok nagyon megdolgoztak minden edzésen és mérkőzésen. A legmagasabb szintű elismeréssel és büszkeséggel vagyok feléjük.

Félegyházi TSI – Körmendi Törpördögök: 74 79
(19:21, 22:16, 18:21, 15:21)


FTSI: Abonyi 21/3, Kósa 16, Farkas 12/3, Várkonyi 11/9, Horváth 7/3, Bán 7, Kószó, László, Seeberger, Bozó, Kapus.

Ezután már a rájátszás következik a döntőkbe jutásért. Újabb 12 mérkőzés, nagyon komoly ellenfelek ellen.


Simon Zoltán
  vezetőedző

Fotó: Balla Dorina
                 

Kövessen minket a Facebookon is!