Sport 2023. január 29. 16:00

Két fontos versenyen vettek részt szombaton a félegyházi birkózók

Két fontos versenyen vettek részt szombaton a félegyházi birkózók
Csepelen az év első felnőtt válogató versenyén Molnos Norbert, a szabadfogású 70 kg-osok között ezüstérmet szerzett.A diákok Kecskeméten küzdöttek az országos döntőbe jutásért, a Kelet-Magyarország régió Szabadfogású Bajnokságon, ami egyben Balla József Emlékverseny volt. Összesen 27 csapat, 254 versenyzője lépett szőnyegre.A Kiskunfélegyházi BSE és a Korondi Lőrincz Márton SE csapata közösen vett részt 5-5 fővel, akik közül 8-an kvalifikálták magukat a korosztály országos döntőjébe, csapatban pedig a dobogó tetejére állhattak a Diósgyőr és a Téglagyári Baptista SE csapata előtt.
Aranyérmesek: Bárány-Almási Bianka (69 kg, 3 fiút is legyőzve), valamint Fülöp Kristóf (38 kg) és Kacsó Ábel (42 kg).

Ezüstérmesek: Benke Barnabás (85 kg) és Nagy Tamás (35 kg).

Bronzérmesek: Moldován Vencel (46 kg), Nagy Hunor (42 kg) és Tófalvi Tamás (58 kg).

A versenyt a KeSi Birkózó Szakosztálya rendezte. Bárány Tamás versenybíróként segítette a szervezők munkáját.

Szabó József
         

Kövessen minket a Facebookon is!