Sport 2014. november 22. 21:50

Lendületben a futsalcsapat

A 10. fordulóban sem talált legyőzőre a női futsal NBI listavezető bajnoka, az Astra Kiskunfélegyháza HFC. Az Astra ezúttal Budapesten a sereghajtó ELTE csapatát verte meg 7-1-re, így a többi mérkőzéstől függetlenül maradt a tabella élén.

A két együttest a forduló előtt 23 pont választotta el egymástól. Az Astra csupán egy találkozóját nem nyerte meg, míg az ELTE mindössze egy mérkőzésen tudott pontot szerezni.

A csapatok közötti különbség már az első félidőben megmutatkozott. Szabó Boglárka góljára ugyan még Orbán Csilla válaszolt, de a szünetig további négy Astra-gól született. (5-1)

A második játékrész ennek függvényében már nem tartogatott izgalmakat, de az Astra biztos ami biztos alapon tovább növelte előnyét, kiütve ezzel ellenfelét. (7-1)

A csapatból Szabó Boglárka triplázni tudott, amivel átvette a vezetést a góllövő listán.

Női Futsal NB I 10. ford. /Budapest, Kruj István Sportcsarnok/

Astra HFC- ELTE SE (5-1) 7-1

gólszerzők: 6. p. Szabó Boglárka, 9. p. Dombai Nagy Anett, 9. p. Megyes Ágnes, 10. p. Dombai Nagy Anett, 16. p. Szabó Boglárka, 25. p. Kakuszi Adrienn, 26. p. Szabó Boglárka ill. 7. p. Orbán Csilla