Helyi hírek 2023. február 11. 14:00

Tavaszköszöntő vetélkedő a Kiskunsági Nemzeti Park jóvoltából

Tavaszköszöntő vetélkedő a Kiskunsági Nemzeti Park jóvoltából
Háromfordulós tavaszköszöntő vetélkedőt hirdet a Kiskunsági Nemzeti Park, melyre várja a 3.-4., 5-6. és 7-8. osztályos tanulókból álló 3 fős csoportok jelentkezését. A csapatok regisztrációja az első feladatlapok kitöltésével, február 28-áig lehetséges. A vetélkedő lényege, hogy a gyermekek megmutassák, mit tudnak valójában a Kiskunsági Nemzeti Parkról, illetve annak élővilágáról.

A három forduló a következőképpen alakul: 
Az első körben várják az első feladatlapokat, ami érvényessé teszi a regisztrációt. A második feladatlap beküldésének határideje, március 21. A harmadiké pedig április 18. Végül, a döntőbe jutottak megmérettethetik tudásukat május 19-én, a Természet Házában, Kecskeméten.

A témakörök a következők:
– Kincs a talpunk alatt – a talaj élővilága
– A 2023-as év élőlényei
– A természet őrzői – Ismerd meg a természetvédelmi őröket!

További információk, segédlapok és a regisztrációhoz szükséges nyomtatványok megtalálhatóak a
Kiskunsági Nemzeti Park weboldalán

T. L. 
               

Kövessen minket a Facebookon is!