Helyi hírek 2023. február 15. 10:00

Tovább növeli zöldenergia-képességét Félegyháza

Tovább növeli zöldenergia-képességét Félegyháza
120 millió forint támogatást nyert el Kiskunfélegyháza a megyei önkormányzat által koordinált TOP Plusz programból. Az erről szóló támogatási szerződést február 13-án, hétfőn a Vármegyeházán írta alá ünnepélyes keretek között Csányi József polgármester és Rideg László, a Bács-Kiskun Vármegyei Önkormányzat elnöke.Csányi Józseftől megtudtuk: az elnyert, vissza nem térítendő összegből további intézmények: a központi konyha, a könyvtár és a fűtőmű kapnak 50-50 kW-os napelemrendszert. A támogatás a beruházás 100 százalékát fedezi, tehát nem igényel önkormányzati önerőt. A polgármester hangsúlyozta, hogy az önkormányzat a jövőben is minden adódó lehetőséget kihasznál a megújuló energiák széles körben való alkalmazásáért.
                        

Kövessen minket a Facebookon is!