Egyesül az MKB Bank és a Takarékbank
Az ügyfelek széleskörű tájékoztatása céljával életre hívott, átfogó kampány keretében a Takarékbank és az MKB Bank egyesülésével járó változásokról, az egyesülést megelőző átállási időszakkal kapcsolatos tudnivalókról, teendőkről kaphatnak számos kommunikációs csatornán információt a lakossági és vállalati ügyfelek.
Az ügyfelek az átállással kapcsolatos tudnivalókról a bankszámlakivonatokon, elektronikus levelekből, a tagbanki honlapok Fúziós Hírek menüpontjában és közösségi médiafelületeken, a vállalatcsoport szakértőinek sajtónyilatkozataiból, valamint személyes kapcsolattartóikon és az ügyfélszolgálaton keresztül egyaránt tájékozódhatnak. Az egyesüléssel kapcsolatos információkról, valamint az egyesült bank szolgáltatásairól az ügyfelek az MBH Bank május 1-jétől elérhető hivatalos honlapján, az mbhbank.hu oldalon is tájékozódhatnak a későbbiekben.
– A fúzió korábbi lépései során összegyűjtött szakmai tapasztalatainkra alapozva most is kiemelt figyelmet fordítunk arra, hogy az ügyfelek minél kevesebbet érezzenek az egyesüléssel járó háttérfolyamatokból. Ennek érdekében rendkívül részletes, és egyszerre több csatornán zajló tájékoztató kampánnyal segítünk felkészülni az ügyfeleknek az április utolsó napján megvalósuló egyesülésre és az azt követő változásokra. A Takarékbank és az MKB Bank ügyfeleit arra kérjük, hogy a következő hetekben kövessék figyelemmel az általunk kiadott tájékoztatásokat – mondta Egerszegi Ádám, a Magyar Bankholding transzformációért felelős vezérigazgató-helyettese.
Az első tájékoztató leveleket az ügyfelek elektronikus formában, a januári bankszámlakivonatokkal együtt már február elején letölthették, míg postai úton várhatóan a napokban kapják kézhez, a számlakivonatokkal együtt. Ezzel együtt februárban elektronikus levélben is megérkezik a tájékoztató az arculatot érintő változásokról, az ügyfélszolgálat elérhetőségéről, az ATM-ek, a betéti és hitelkártyák használatára vonatkozó információkról, a fizetési számlaszámmal, fizetési megbízásokkal, valamint egyes hiteltermékekkel kapcsolatos tudnivalókról, amelyek bankonként változhatnak.
A Magyar Bankholding tagbankjai az átállással kapcsolatos változásokról és az ügyfelek tájékoztatásáról folyamatosan tájékoztatják a Magyar Nemzeti Bankot, mint felügyeleti szervet.
Teljes arculatváltást hajt végre a bankcsoport
Az egyesülést követően, az év folyamán a korábbi MKB Bank és Takarékbank fiókok arculata is fokozatosan, több lépcsőben megváltozik, és az MBH Bank arculatával működnek majd tovább. Emellett új arculatot kap a bankcsoporthoz tartozó teljes bankkártya portfolió is, amellyel az újonnan kibocsátott kártyákon találkozhatnak először az ügyfelek. A használatban lévő, érvényes bankkártyák külön lecserélésére nincs szükség a fúzió miatt, az ügyfelek továbbra is használhatják érvényes bankkártyáikat.
Május 1-jétől az ügyfelek valamennyi korábban megszokott kommunikációs csatornán – az internetbankban, a mobilalkalmazásban, a számlakivonatokon, a postai és elektronikus leveleken – is majd az MBH Bank saját adataival és logójával találkozhatnak, míg az MKB Bank és Takarékbank arculata kivezetésre kerül.
Magyar Bankholding Zrt.
A hazai tulajdonú Magyar Bankholding Csoport az ország második legnagyobb bankcsoportja. A bankholding célja a Budapest Bank, az MKB Bank és a Takarék Csoport egyesítésével és transzformációjával Magyarország leginnovatívabb integrált bankjának létrehozása, amely élen jár az ügyfelek személyre szabott kiszolgálásában, valamint elkötelezett a magyar emberek, vállalkozások és gazdaság iránt.
A Magyar Bankholding Csoport számos területen jelenleg is piacvezető, így a vállalati szegmensben, azon belül is a mikro-, kis- és középvállalatok hitelezésében, az agrár- és élelmiszeriparban, valamint a lízingpiacon. Több mint másfél millió lakossági és 300 ezer vállalati ügyféllel, az ország legnagyobb fiókhálózatával, illetve mintegy 10 ezer munkavállalóval rendelkezik. Összesített mérlegfőösszege meghaladja a 10 940 milliárd forintot.
A Budapest Bank és az MKB Bank egyesülése 2022. március 31-én sikeresen megvalósult, az akkor egyesült hitelintézet átmenetileg MKB Bank Nyrt. néven működik. A Takarékbank csatlakozására, a jogi fúzióra április 30-án kerül sor. Innentől MBH Bank Nyrt. néven, egységes márkanévvel és arculattal működik tovább az egyesült MKB Bank és a Takarékbank.