Sport 2014. november 23. 23:00

Szomszédvári rangadót nyertek meg a kézisek (Összefoglaló videóval)

Végig vezetve, ha minimális fölénnyel is, de itthon tartotta a kettő pontot a Kiskunfélegyházi HTK kézilabdacsapata az NBII Délkeleti csoportjának 9. fordulójában. A félegyháziak a városi sportcsarnokban azt a Kiskunmajsát múlták felül 31-29-re, akik az előző körben legyőzték a listavezető Mezőtúrt. A győzelem értékét növeli, hogy a KHTK -nak továbbra is csak egy pont a hátránya az éllovassal szemben, így nyíltnak tekinthető a bajnokság.

A mérkőzést nagy várakozás előzte meg. Mind a hazai, mind pedig a vendég oldalról sok szurkoló látogatott ki az összecsapásra.

A KHTK a forduló előtt a harmadik helyen állt a bajnokságban, így mindenképpen győznie kellett a bajnoki reményei életben tartása érdekében. Velük szemben a majsaiak ugyancsak jó formának örvendtek.

A találkozót a félegyházi együttes irányította, de egy-két gólnál többel nem sikerült meglépniük ellenfelüktől. A szünetben 17-15-re a KHTK vezetett és a második játékrészt is ők kezdték jobban. Előnyük 4-5 gólra nőtt, amit tartani is tudtak.

Szorosan, keményen védekeztek a csapatok, de a betörésekből és az átlövésekből a félegyháziak bizonyultak veszélyesebbnek.

A majsaiak bő tíz perccel a vége előtt felzárkóztak ugyan két gólra /25-23/, de a hajrá a KHTK-nak sikerült jobban.

A félegyháziak végig koncentrálva az utolsó öt percre ötgólos előnyre tettek szert és nem is engedték ki a kezükből a győzelmet. /31-29/

A Kiskunfélegyházi HTK végig vezetve izgalmas találkozón győzte le a Majsa csapatát. Az együttes a 9. fordulóban a hetedik győzelmét aratta, ezzel továbbra is harmadik a tabellán.

NBII férfi Délkelet 9. ford.

Kiskunfélegyházi HTK- Kiskunmajsai SE (17-15) 31-29

gólszerzők: Bessenyei Imre 6, Gazsó Balázs 2, Csőke Ákos 2, Savanya Zsolt 3, Ignácz Vilmos 9, Fodor Tamás 5, Berta Róbert 4,

Vezetőedző: Miksi István