Sport 2014. november 24. 13:30

Serdülő kosaras bravúr, kenguru balszerencse

Serdülő kosaras bravúr, kenguru balszerencse
Legyőzte a hazai pályán játszó Békés csapatát az országos serdülő bajnokság második selejtezőkörének 1. fordulójában a Jövő Bajnokai DSE. Az együttesnek így megmaradt az esélye az országos főtáblára kerülésre. Az U11-es csapat eközben az országos kenguru bajnokság 2. fordulójában mindössze egy kosárral maradt el a feljutástól. A hazai pályán játszó Kecskemét 29-27 arányban múlta felül a Jövő Bajnokait.

U14 fiú – sikeres menetelés az országos főtábláért

 

Országos Serdülő Bajnokság, U14 fiú, 2. kör, I. forduló

Ideje: 2014.11.23. ( vasárnap ) , 10:00 és 15:00

Helye: Békés, Karacs téri Általános Iskola tornaterme

Vezette: Csallóközi Gábor, Havadi-Nagy Dávid

 

 Jövő Bajnokai DSE  -  Békési SzSK   68  :  58

Jövő Bajnokai: Bozóki 24, Gémes 24, Zsigó 7/3, Huszka 5, Paksi 2, Kelemen 2, Bujdosó 2, Szabó 2, Cserkó -, Kasza -, Bitó -, Vereb -. Edző: Simon Zoltán

Kecskeméti KA „A”  -  Jövő Bajnokai DSE   91  : 60

Jövő Bajnokai: Bozóki 26, Gémes 25, Huszka 3, Zsigó 2, Kasza 2, Kelemen 2, Cserkó -, Paksi -, Bitó -, Vereb -, Szabó -, Bujdosó -. Edző Simon Zoltán

 

Hatalmas küzdelmeket hozott a második selejtező kör a serdülő fiú kosarasoknál azért az 1 kiadó helyért az országos főtáblára. Óriási meglepetéssel kezdődött a játéknak, hiszen az esélyesebb hazaiakat legyőzték a Jövő Bajnokai, még inkább nyitottá téve a csoport esélyeit. Második mérkőzésüket azonban már nem tudták sikerrel venni a félegyházi kosarasok, győzött a papírforma, a kecskeméti Akadémisták megérdemelt sikerrel  hagytál el a pályát. A Jövő Bajnokai előtt azonban továbbra is maradt esély a csoportelsőséghez, ehhez azonban a hátralévő minden meccsüket meg kell nyerniük.

 

 

U11 kenguruk – egy kosáron múlt a feljutás

Országos Kenguru Bajnokság, U11, II. forduló, „D” csoport

Ideje:  2014.11.23. ( vasárnap ) , 10:00 és 13:00

Helye: Kecskemét, Móra F. Általános Iskola tornaterme

Vezette: Bogárdi János, Kirják Gyárfás

Kecskeméti KA 3  -  Jövő Bajnokai DSE   29  :  27

Jövő Bajnokai: Kelemen  Áron  14, Kókai  Szabolcs 4, Huszka Boldizsár 4, Bondor Kolos 3, Szűcs Bence 1, Nemcsok András 1, Fricska Bence -, Tarjányi Gergő -, Kovács Bálint -, Tóth János -, Bitó Bence -, Tarjányi Tamás -. Mb. edző: Kelemen András

 

Jövő Bajnokai DSE  -  Bajai MNÁNK Rakétái   70  :  25

Jövő Bajnokai: Kelemen Áron 16, Szűcs Bence 11, Kókai Szabolcs 11, Huszka Boldizsár 11, Tarjányi Gergő 6, Kovács Bálint 6, Bondor Kolos 3, Tóth János 2, Bitó Bence 1, Tarjányi Tamás 1, Nemcsok András -, Fricska Bence -.

 

A kenguru bajnokság második fordulójában a félegyházi reménységek éppen hogy lemaradtak a feljutástól, de a második mérkőzésükön aratott győzelmük mindent kárpótol. Kőkeményen dolgoznak tovább és a következő fordulóban összejöhet a siker.

 

Információ: Simon Zoltán 

Kövessen minket a Facebookon is!