Helyi hírek 2023. március 19. 14:00

A Sarlós Boldogasszony Főplébánia hirdetései

A Sarlós Boldogasszony Főplébánia hirdetései
Nagyböjt negyedik vasárnapja – 2023. március 19.

1. Hétfőn Szent József, a Boldogságos Szűz Mária jegyesének főünnepe lesz.

2. Hétfőn 17.30-kor Bibliaóra lesz a közösségi házban, szeretettel várják a testvéreket.

3. Nagyböjtben minden szerdán és pénteken imádkozzák a keresztutat, délután 5 órától, az esti szentmise előtt. Most szerdán gitáros-ifjúsági keresztút lesz, pénteken a leendő elsőáldozók vezetik a keresztúti imádságot.

4. Március 25-én, szombaton Urunk születésének hírüladása, vagyis Gyümölcsoltó Boldogasszony Főünnepe lesz. Az esti szentmise keretében lehetőség lesz bekapcsolódni a veszélyeztetett magzatokért való imádságba és lelki adoptációba, amelynek feltételei és részletei a hirdetőtáblán és a szórólapokon olvashatóak.

5. Március 26-án, jövő vasárnap a Szentföld javára történik a perselygyűjtés, amely a szentföldi (háborús körülmények között élő) keresztény közösség megsegítésére történik.

6. A Karitász Csoport továbbra is folytatja a nagyböjti tartósélelmiszer-gyűjtést, egészen március végéig. Az adományokat a szentmisék ideje alatt a templomban, valamit hivatali időben a plébánián lehet elhelyezni.

7. Jövő vasárnap kezdődik a nyári időszámítás, ne felejtsék el óráikat egy órával előre állítani.

8. Előre hirdetik, hogy képviselő-testületi gyűlés lesz március 28-án, szerdán 18.30-kor a közösségi házban.
                        

Kövessen minket a Facebookon is!