Helyi hírek 2023. március 26. 14:00

A Szent István Templom hírei

A Szent István Templom hírei
Nagyböjt 5. vasárnapja – 2023. március 26.

1. Áttértünk a nyári időszámításra, de ez nem érinti templomban a szentmisék kezdési időpontját.2. Március 31-én, pénteken délután 5 órakor az Ótemplomban szentmise lesz, utána indul a városi keresztút a Szent István Templomhoz, így az utóbbiban azon az estén nem lesz szentmise.

3. Húsvéti kézműves délután lesz a Szent István Közösségi Házban április 1-jén, szombaton délután 2  órától. Minden érdeklődőt szeretettel várnak. Részletek a Facebook-oldalon és a plakáton.

4. Jövő vasárnap, április 2-án virágvasárnap lesz. A 9 órai és a ½ 11-es szentmisében lesz a barkaszentelés.

5. Ifjúsági Passió lesz a templomban. Első alkalommal virágvasárnap, a 9 órás Szentmisében a Pg-s diákok adják elő dramaturgiai játék keretében Jézus szenvedéstörténetét, a Passiót. Mindenkit szeretettel várnak, hogy együtt ünnepeljük Virágvasárnapot.

6. Április 30-án, vasárnap Budapesten, a Kossuth-téren tart szentmisét Ferenc pápa. Az eseményre  autóbuszt indítanak. Jelentkezni lehet a Plébánián 4000 forint befizetésével.
                   

Kövessen minket a Facebookon is!