Program 2023. március 27. 14:00

Agrár Expo 2023 – Kiskőrös

Agrár Expo 2023 – Kiskőrös
Ha tavasz, akkor Agrár Expo. Kiskőrösön ebben az évben is megrendezik a méltán népszerű ingyenes eseményt április 1-jén és 2-án.

A családias hangulatú hétvégén egy gasztronómiai és mezőgazdasági fesztivállal várják a látogatókat, ahol magyar termelők portékáit mutatják be. Megkóstolhatják a hazai sonkákat, a kolbászokat, a sajtokat, a péksüteményeket, a réteseket, a szörpöket, a lekvárokat, a savanyúságokat, az édességeket, a mézeket, a préselt gyümölcsleveket, a gluténmentes és paleo termékeket, illetve a finom borokat, söröket és pálinkákat.Az Agrár Expo 2023-as fesztiválon háztáji, kézműves, bio és öko termékeket, illetve természetes ételízesítőket és gyógyteákat is vásárolhatnak a látogatók. A kézműves gasztronómiai finomságok mellett hímzett termékeket és mezőgazdasági haszon- és személygépjárművek kiállítását is megtekinthetnek az érdeklődők, illetve könnyűzenei koncerteken is részt vehetnek. A kiállítók között mezőgazdasági cégekkel, családi vállalkozásokkal, őstermelőkkel, borászokkal és kistermelőkkel is találkozhatnak a látogatók. A Duna-Tisza köze területén az Agrár Expo az egyetlen olyan kétnapos rendezvény, ahol a helyi termelők által előállított élelmiszerekkel várják a vásárlókat.


Program:

Április 1., szombat


9:00 A vásár nyitása

10:00 Megnyitó ünnepség     

Közreműködik: KEVI Petőfi Sándor Gimnáziumának Szaxofon Együttese Gmoser István vezetésével.

Köszöntőt mond:

Domonyi László Kiskőrös város polgármestere

Font Sándor országgyűlési képviselő, az expo fővédnöke

Az expót megnyitja: Ondré Péter az Agrármarketing Centrum  igazgatója

12:00 Ebéd: Finom bográcsos ételeket kínál az Expó szabadtéri részén Flórián János és csapata
Pacal-, birka-, vaddisznópörkölt és sültkolbász vásárolható 2990 Ft/adag

13:00 Fellép a KEVI Petőfi Sándor Általános Iskolájának néptánc csoportja, vezető: Petrányi Ilona

15:00 Csonka András műsora

16:00 XXVII. Kadarka Nemzetközi Nagydíj Borverseny eredményhirdetése

18:00 Zárás

Április 2., vasárnap

9:00 A vásár nyitása

10:00 Kiskőrösi mazsorett csoportok bemutatója
Művészeti vezető: Gmoser György

12:00 Ebéd: Finom bográcsos ételeket kínál Flórián János és csapata
Pacal-, birka-, és sültkolbász vásárolható 2990 Ft/adag

15:00 Színpadon az ABBA Sisters

18:00 Zárás

A szervezők a programváltozás jogát fenntartják.

A koncertek és a rendezvény kiemelt támogatója a Szerencsejáték Zrt.
                

Kövessen minket a Facebookon is!