Helyi hírek 2014. november 26. 13:00

19 napirendi pontról dönt a képviselő-testület

19 napirendi pontról dönt a képviselő-testület
Egyebek mellett a Kiskun Bűnmegelőzési és Közbiztonsági Társulás megszüntetésére vonatkozó javaslatról is dönt november 27-i, csütörtöki ülésén a félegyházi képviselő-testület.

Bugac, Bugacpusztaháza, Fülöpjakab, Gátér, Petőfiszállás, Pálmonostora, Jászszentlászló, Kunszállás, Tiszaalpár, Móricgát és Kiskunfélegyháza települések képviselő-testületei 2003. májusában hozták létre a Kiskun Bűnmegelőzési és Közbiztonsági Társulást, az akkor hatályos jogszabályok alapján, a bűnmegelőzési és helyi közbiztonsági feladatok együttes, kistérségi szintű ellátására. A társulás 2009 februárjáig működött és gyakorolta tevékenységét, amikor a Kiskunfélegyházi Többcélú Kistérségi Önkormányzati Társulás Társulási Tanácsa arról döntött, hogy átmenetileg szüneteltesse tevékenységét. Mivel feladatellátás azóta sem történt, az előterjesztés szerint a félegyházi képviselő-testület a társulás megszüntetését javasolja a tagönkormányzatok képviselő-testületeinek. A 19 tervezett napirendi pont közül erről is határoznak csütörtökön a városatyák.

Kövessen minket a Facebookon is!