Helyi hírek 2023. március 29. 11:00

Platános sikerek a Kun vetélkedőn

Képgaléria
Platános sikerek a Kun vetélkedőn
Vetélkedőt hirdetett a kun települések iskolái számára, felső tagozatos és középiskolás diákoknak a Kun Képes Lexikon megjelenése és Kun László király trónra lépésének 750. évfordulója alkalmából a lakiteleki Népfőiskola Alapítvány, a kiskunfélegyházi Kiskun Múzeum és a karcagi Györffy István Nagykun Múzeum a Kecskeméti Katona József Múzeum védnökségével.

A vetélkedő első két fordulóját írásban kellett teljesíteni. A versenyre 71 csapat jelentkezett, amelyből 10-10 csapat juthatott tovább. Március 24-én, pénteken a diákok, felkészítő tanáraikkal együtt egy kirándulás keretében megtekintették Kiskunfélegyházán a Kiskun Múzeumot, Szankon pedig a Kiskun Emlékhelyet. A Kiskunfélegyházi Platán Utcai Általános Iskola csapata a kétnapos országos döntőn 8. helyezést ért el. A csapat tagjai: Bakos Lilla, Faragó Anna, Vízhányó Janka 8.b osztályos tanulók

Felkészítő tanár: Takácsné Medveczki Zsuzsanna

                        

Kövessen minket a Facebookon is!