Helyi hírek 2023. április 17. 15:00

Bronzos hétvége

Három helyszínen, rangos versenyeken léptek szőnyegre a félegyházi birkózók az elmúlt szombaton és mindenhonnan sikerült egy bronzérmet hazahozni.

A Kaposváron megrendezett 2023. évi diák I-es kötöttfogású országos bajnokságon Bárány-Almási Bianka, a 69 kg-os fiúk között három győzelem és egy vereség után állhatott a dobogó harmadik fokára.

Dorogon tizenegy nemzet, több, mint százötven kadét korú birkózója csapott össze, az U17-es kötöttfogású Fekete Gyémánt Kkupán, amely a korosztály második válogató versenye volt. Itt Czakó Zoltán lett harmadik a 92 kg-osok között.

Ausztriában 30. alkalommal rendezték meg a „Flatz Austrian Open” elnevezésű nemzetközi versenyt Wolfurtban, ahol a magyarokon kívül finn, svájci, cseh, osztrák, spanyol, francia, kanadai, német, holland, brit és szlovák versenyzők is indultak. Az U20-as válogatott tagjaként Biblia Róbert, a 70 kg-os súlycsoportban nyert bronzérmet – mondta el lapunknak Szabó József edző.